Zajímavosti

Hovězí vývar, mozková příhoda a móda na prahu doby historické!
V centru Hradce Králové úspěšně pokračuje generální rekonstrukce Gayerových kasáren, která je jednou z nejvýznamnějších investičních akcí Královéhradeckého kraje.
Připravili jsme pro školáky dva kvízy s pohádkovou tematikou. Na luštitele čekají originální hry Dobble.
Nadcházející 31. výročí „sametové revoluce“ roku 1989 bude letos kvůli koronavirové pandemii probíhat jinak, určitě komorněji a intimněji, bez velkých shromáždění a setkávání. Proto i my Vám nabízíme možnost ohlédnutí, jen touto - dnes tak typickou - distanční formou. Ohlédnutí,…
V polovině září udělal archeologům radost objev depotu z mladší doby bronzové nedaleko Skaličky nad Labem. Ze země vyzvedli hliněnou nádobu s 25 bronzovými předměty z mladší doby bronzové z období lužické kultury. Nález datují do 10. století před naším letopočtem. 
V centru Hradce Králové pokračuje rozsáhlá přestavba Gayerových kasáren. Zašlá historická budova s rozpadajícími se omítkami a netěsnícími okny tak postupně dostává zpět podobu z konce 19. století.
ZÁŘÍ 2020 / Časopis Archeologie východních Čech byl po několikaletém úsilí zařazen do evropské databáze periodik známé pod zkratkou ERIH+ (European Reference Index for the Humanities and the Social Sciences).
ZÁŘÍ 2020 - Archeologická sbírka Muzea východních Čech v Hradci Králové se rozrostla o předmět mimořádné umělecké a řemeslné úrovně.
SRPEN 2020 - V pátek 21. srpna proběhlo slavnostní předání ocenění Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje za rok 2019, které se uskutečnilo v rámci zahajovacího večera Mezinárodního folklórního festivalu v Červeném Kostelci.
SRPEN 2020 - Nové nálezy z okolí Pardědubu u Skalice byly předány amatérským hledačem archeologům Muzea východních Čech, kteří je zařadili do období paleolitu neboli starší doby kamenné. Pan Petr Křížek je jedním z hledačů, kteří jsou s muzeem v kontaktu díky právě startujícímu…
Strana 1 z 2