Výstavy 2019

27. 09. 2019

Houby

Již tradiční podzimní výstava jedlých, nejedlých i jedovatých hub je pro všechny zájemce letos připravena v prostorách Krajského úřadu Pardubického kraje v budově C, Komenského náměstí 120 v Pardubicích od pátku 4. října do soboty 5. října 2019 v čase od 10.00 do 18.00 hodin.

U příležitosti otevření opravené budovy Muzea východních Čech budou moci návštěvníci spatřit i unikátní stříbrem tauzovanou miniaturní sekeru moravskou bradatici z 9. století.

80 let Přírodovědeckého muzea v Hradci Králové.

Tato výstava přibližuje dějiny odboje v Hradci Králové – utváření silné místní organizace Obrany národa, její rozbití a aktivizaci působením čs. paravýsadku Barium z Velké Británie.

Muzeum východních Čech v Hradci Králové přichystalo pro všechny fanoušky hradecké cyklistiky panelovou výstavu, která mapuje historii tradičního cyklistického závodu Velká cena Hradce Králové. Výstava bude k vidění na Ulrichově náměstí v Hradci Králové od pondělí 16. září 2019 a potrvá až do neděle 29. září 2019, kdy se uskuteční již 55. ročník tohoto závodu.

Výstava prostřednictvím fotografií a dobových dokumentů ze sbírek muzea připomíná zásadní okamžiky listopadových a prosincových dnů roku 1989 v Hradci Králové.

V rámci znovuotevření historické budovy Muzea východních Čech v Hradci Králové pracovníci muzea připravili výstavu s titulem Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, která je určena především všem milovníkům cyklistiky.