Knihovna Muzea východních Čech v Hradci Králové

 

Knihovna Muzea východních Čech v Hradci Králové je v souladu se zřizovací listinou muzea veřejně přístupnou základní knihovnou se specializovanými fondy a poskytuje veřejné a informační služby. K dispozici jsou katalogy v elektronické podobě i on-line katalog. Knihovna je zapsána podle zákona č. 257/2001 Sb. o knihovnách a podmínkách provozování veřejných knihovnických služeb (knihovní zákon), v platném znění pod evidenčním číslem 4716/2003 do evidence knihoven vedené Ministerstvem kultury České republiky.


Veškeré knihovní fondy jsou poskytovány pouze k prezenčnímu studiu.

 

On-line katalog knihovny

https://muzeumhk.tritius.cz/

 

Provozní doba (pro veřejnost)

Pondělí      9 - 12 hodin     13 - 17 hodin
Středa        9 - 12 hodin     13 - 17 hodin

 

Letní provoz knihovny

 

Kontakt

Gayerova kasárna, Opletalova 334, 500 03 Hradec Králové
tel.: 495 534 798, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
knihovnice Ivana Nývltová
knihovnice Mgr. Martina Opršalová Dašková

 

V badatelně knihovny je pro veřejnost zajištěn přístup na webové portály:

 

Digitální knihovna východočeských periodik

Na portále jsou v digitální podobě přístupná vzácná a významná východočeská periodika, která se většinou dochovala v jediném exempláři. Jedná se o následující časopisy - Osvěta lidu, Kraj královéhradecký, Obnova, Nové směry, Štít, Pokrok, Orlické proudy, Pochodeň, Ratibor, Obzor hospodářský, Hradecký kraj, Královéhradecko a další.
http://k4.muzeumhk.cz

 

Digitální knihovna Manuscriptorium 

Na portále je v digitální podobě přístupná převážná část rukopisů uložených ve sbírce Muzea východních Čech v Hradci Králové.

https://www.manuscriptorium.com/cs

 

Knižní fond

Knižní fond Knihovny Muzea východních Čech v Hradci Králové je uložen v několika depozitářích. Z tohoto důvodu je vhodné, v případě zájmu o výpůjčku publikací označených signaturou 2300 až 7999, noviny či publikace začínající signaturou II, napsat e-mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Tyto knihy musí být vyhledány v depozitářích mimo budovu Gayerových kasáren. O připravených knihách a časopisech vás budeme obratem informovat e-mailem nebo telefonicky.

 

Sigla knihovny

HKE 302

 

Ke stažení

Knihovní a výpůjční řád Knihovny Muzea východních Čech v Hradci Králové (pdf)
Badatelský řád (pdf)

 

b_480_0_16777215_00_images_files_01-mvc_9-1.jpeg