Akce 2019

 Slavnostní představení knihy „Kristian Stefan, život a doba zapomenutého vlastence“ vydané ke 200. letému výročí jeho narození se uskuteční v prostorách přednáškového sálu Muzea východních Čech v Hradci Králové ve čtvrtek…
Zveme Vás na poutavou přednášku prof. PhDr. Petra Charváta, DrSc.

Přednáška se bude zabývat více než desetiletou snahou o dostavbu nebo výstavbu nové budovy Spořitelny královéhradecké.

Od pátku 29. listopadu do neděle 1. prosince 2019 v Muzeu východních Čech v Hradci Králové na Eliščině nábřeží

Muzeum východních Čech v Hradci Králové a Československá obec legionářská vás srdečně zvou na Rekonstrukci příjezdu prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka do Hradce Králové.

Muzeum východních Čech v Hradci Králové a Československá obec legionářská, v rámci cyklu akcí upomínajících na 75. výročí seskoku československé paraskupiny Barium u Vysoké nad Labem a její působení v Hradci Králové, zvou na komentovanou vycházku Hradcem Králové, kterou návštěvníky provede Vladislav Severin, badatel v oblasti čs. výsadků z Velké Británie, člen ČSOL a KVH Rota Nazdar.

Pracoviště ochrany sbírkových předmětů Muzea východních Čech v Hradci Králové otevře pro veřejnost své konzervátorské dílny na odloučeném pracovišti Lipová 56, 503 21 Stěžery v rámci Evropských dnů konzervování-restaurování.

V květnu a červnu letošního roku dlabaný člun expedice Monoxylon překonal více než 400 km v Egejském moři. Šlo o sportovní výkon, nebo vědeckou akci? Přijďte se 12. září 2019 seznámit do Muzea východních Čech v Hradci Králové s průběhem a hodnocením expedice od jejího "duchovního otce" doc. PhDr. Radomíra Tichého, Ph.D.

I v horkých červencových dnech letošních prázdnin může příroda poskytnout zajímavá pozorování. Vydejte se s námi do PP Na Plachtě, která nám díky své pestrosti stanovišť umožní nahlédnout do druhově bohatého světa rostlin a živočichů.

Těšíme se na Vás v rámci akce Dny otevřených ateliérů v Odborném pracovišti Muzea východních Čech v Hradci Králové Lipová 56, 503 21 Stěžery. Budete si moci prohlédnout restaurátorské dílny muzea a práci našich konzervátorek.

15. června 2019 - Už jste někdy stříleli z historické pušky nebo se svezli na koňském povozu? Jaké to je prát prádlo na valše? Dětské odpoledne v Muzeu války 1866 nabídne mnoho netradičních zážitků.

Navštivte Muzeum války 1866 v nezvyklou denní dobu. Připravena je poutavá komentovaná prohlídka expozice, přednáška Osudy pomníku generála jezdectva Viléma prince zu Schaumburg-Lippe na Chlumu.

Návštěvníci se budou moci těšit na bohatý program na motivy stavby muzejní budovy, který bude probíhat před muzeem na Eliščině nábřeží, a na sérii prezentačních bloků pracovníků muzea v přilehlém Infocentru Hradec Králové.

Jaro už je v plném proudu, končí doba půstu a Velikonoce jsou za dveřmi. Přijďte si připomenout tradiční zvyky a vyrobit si krásné patchworkové vejce a další jarní dekorace.

Strana 1 z 2