Výstavy

10. 10. 2020 - 31. 1. 2021 /  Výstava si klade za cíl ukázat „příběh“ proslulé mince - pražského groše. K vidění je hned několik dobových mincovních depotů, které byly objeveny na území Královéhradeckého kraje.
Výstava je reprezentativním výběrem nejzajímavějších exponátů ze sbírkového bohatství devatenácti muzeí Královéhradeckého kraje. 
Ve spolupráci s Československou obcí legionářskou a soukromými sběrateli vznikla zcela unikátní výstava věnovaná československé branné moci ve 20. letech minulého století.
Výstava části soukromé sbírky sběratele a zároveň lékařského náměstka Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Dr. Anatolije Truhláře je zaměřena na hračky a modely sanitních vozidel, vlaků, letadel a plavidel, používaných pro transport pacientů i zdravotnického personálu ve 40 zemích světa.
Ve spolupráci s první ryze českou sklářskou školou působící na našem území, a zároveň největší sklářskou školou v Evropě, nabízíme reprezentativní výběr děl mapující tvůrčí úsilí posledního desetiletí. Zajímavým doplňkem je pak ukázka skla z období první republiky.
Výstava chce představit dnes již spíše zapomenutou učební pomůcku – školní obraz. Tato pomůcka byla v minulosti využívána ve školách pro řadu vyučovacích předmětů. Máme pro Vás připraveny zajímavosti například o nakladatelích školních obrazů a jejich výtvarném provedení z bohaté sbírky…