Velká cena Hradce Králové

Muzeum východních Čech v Hradci Králové přichystalo pro všechny fanoušky hradecké cyklistiky panelovou výstavu, která mapuje historii tradičního cyklistického závodu Velká cena Hradce Králové. Výstava bude k vidění na Ulrichově náměstí v Hradci Králové od pondělí 16. září 2019 a potrvá až do neděle 29. září 2019, kdy se uskuteční již 55. ročník tohoto závodu.

Tradiční silniční závod v centru města Hradce Králové se bude opět konat po loňské pauze, letos ovšem jako součást Hradeckého cyklo festivalu. A protože závod slaví tento rok již 55. výročí svého založení (1964-2019), připravilo Muzeum východních Čech v Hradci Králové výstavu, která mapuje kompletní historii tohoto závodu. Během samotné nedělní akce 29. září 2019 budou moci návštěvníci zavítat také ke stánku muzea, kde budou připraveny kreativní aktivity s cyklistickou tématikou pro děti i dospělé.

První ročník Velké ceny Hradce Králové se uskutečnil 18. září 1964. V průběhu její historie se královéhradeckého mezinárodního cyklistického kritéria zúčastnilo téměř sedem tisíc domácích a zahraničních závodníků. Patřili mezi ně mistři světa, vítězové Závodu míru, účastníci prestižních amatérských a profesionálních závodů, včetně závodů Grand Tour.