Královéhradecko

Vydává:

Muzeum východních Čech v Hradci Králové a Státní oblastní archiv v Hradci Králové – Státní okresní archiv v Hradci Králové.
ISSN 1214-5211 (Print)
ISSN 3029-5246 (On-line)

Od roku 2019 recenzovaný časopis, založený v roce 2004, původně jako sborník.
Časopis má od roku 2024 hybridní podobu. Vydáván je elektronicky dvakrát ročně, v tištěné podobě vychází vždy na podzim jako dvojčíslo aktuálního ročníku. V souvislosti s přechodem do hybridní podoby vychází se zjednodušeným číslováním.

V časopise jsou publikovány příspěvky tematicky se vážící k regionu Královéhradeckého kraje, resp. severovýchodních Čech, nejsou však vyloučeny ani lokality na hraně tohoto geografického vymezení. V časopise jsou publikovány zejména odborné statě, materiálové studie, edice pramenů z oblasti historie, archeologie, pomocných věd historických, archivnictví, muzeologie a příbuzných oborů.

PERIODICITA

• vydáván je dvakrát ročně (červen a listopad) elektronicky
  • na podzim vychází tištěné dvojčíslo aktuálního ročníku

REDAKČNÍ RADA:

Petr Grulich, Pavla Koritenská, Jan Košek, Martin Landsmann, Jiří Pavlík, Radek Pokorný, Josef Šrámek, Ondřej Tikovský

POKYNY PRO AUTORY (ke stažení ve formátu *.PDF)

POSLEDNÍ DOSTUPNÉ ČÍSLO 14/2023 (ke stažení ve formátu *.PDF)