Ohlédnutí za muzejní nocí stavařskou

Přestože je historická budova muzea v rekonstrukci, návštěvníci si mohli v rámci Královéhradecké muzejní noci 2019 užít bohatý program na motivy stavby a rekonstrukce muzejní budovy, který probíhal před muzeem na Eliščině nábřeží a v přilehlém Infocentru Hradec Králové.

Muzejní noc stavařská

Pro děti byly připraveny kreativní aktivity a muzejní dobový fotokoutek. V Infocentru Hradec Králové probíhaly pestré prezentace odborných pracovníků Muzea východních Čech s možností diskuze. Témata byla: Moře ve východních Čechách, Starosta František Ulrich v zrcadle rodinné korespondence a ve fotografii, Co nového v archeologii na Královéhradecku?, Průzkum a konzervování gotického ciboria se dvěma lžičkami, Sanační konzervace bronzové sochy z budovy muzea a Naše nejchutnější houby.

Muzejní noc stavařská

V 19.30 a 20.00 hodin bylo ke zhlédnutí stepařské vystoupení Tap Dance Company AVALANCHE a od 21.00 hodin koncert kapely Little Company. Závěrem programu bylo promítání na budovu muzea od 21.45 hodin. Po celou dobu muzejní noci bylo pro návštěvníky připraveno občerstvení z hradeckého pivovaru Klenot a káva z pražírny U MiMa z Orlických hor.