ZEMANSKÝ – PAINTINGS

27. 4. 2017 - 30. 6. 2017 | Nejnovější tvorba královéhradeckého malíře Martina Zemanského, která se v současné době odpoutává od popisného realistického zobrazení a spíše přechází do intuitivní expresionistické polohy primitivního umění. 

VÝSTAVA JE OTEVŘENA

od 27. dubna do 30. června 2017 v Muzeu východních Čech v Hradci Králové.
Pořádá M. Zemansky.

b_480_0_16777215_00_images_files_duben-2017_zemansky-paintings-01.jpeg
Ranější práce Martina Zemanského se nesou v duchu surrealismu. Do detailu vycizelované snové a symbolistní výjevy, děsivé vize vystupující z podvědomí. Díla jsou často zahalena do mlhavého oparu vyvolávajícího dojem něčeho vzdáleného, neuchopitelného. Na plátnech jsou zobrazena lidská torza se zvířecími hlavami, ponuré krajiny s často bizarními výjevy. V současné tvorbě se autor odpoutává od popisného realistického zobrazení a spíše přechází do intuitivní expresionistické polohy primitivního umění. Hlavním pojítkem Zemanského tvorby však stále zůstává figurativní malba jako ironické zpodobení zástupných symbolů, které odráží moderní svět jako soubor stereotypů lidského chování. Zemanského plátna jsou zastoupena v českých i zahraničních soukromých sbírkách. Na výstavě obrazů tak budete mít možnost rozšířit svou sbírku současného umění i vy. Výstava je totiž prodejní.
Vernisáž výstavy:
Zjistit více o tvorbě a inspiraci autora budete moci přímo na vernisáži netradičně až 4. června 2017 od 15.00 hodin v Muzeu východních Čech v Hradci Králové.

zemansky-010.jpg
zemansky-003.jpg