Hvězdy Země - cesta šperku z hlubin Země ke světlu hvězd

10. 9. - 24. 10. 2021 - Výstava autorských šperků Sylvie Majerové

sylvie majerova zm.01

Originalita, návrat k přírodě, slow jewellery, to charakterizuje šperkařku Sylvii Majerovou, která tvoří v malebné vesničce Potštejn v podhůří Orlických hor. V její dílně vše vzniká ručně a její láska a cit, vložené do výroby, jsou až hmatatelně cítit.

Šperky vznikají v malých sériích, většina z nich je neopakovatelnými originály zejména díky drahým kamenům – "hvězdám naší Země", které bývají k dispozici po jednom kusu. Charakteristickým rysem pro její tvorbu je používání barev a kombinace stříbra se zlatem o ryzosti 925 resp. 585 tisícin s přírodními drahými kameny. Při celém procesu výroby šperků je brán ohled na životní prostředí. 

Šperky z její dílny si ženy a muži kupují jako talismany pro štěstí, které je motivují k další životní etapě nebo novému kroku. 

Na výstavě je prezentován průřez napříč jednotlivými kolekcemi, některé jsou stále doplňovány novými šperky, jiné obsahují již jen několik málo kusů. Jako novinka je připravena série šperků s českými vltavíny, které byly broušené v dílně brusiče Davida Kempného.

Výstava je prodejní. Vybrané šperky je nezbytné předem domluvit s autorkou. Kontakty naleznete na www.sylviemajerova.cz.
Prodej se uskuteční v poslední den výstavy 24. října 2021.

 

V Muzeu východních Čech k vidění od 10. září do 24. října 2021.