Týden dětí s Muzeem východních Čech aneb Poklady východních Čech

24.–28. 8. 2020  |  V roce 2020 se budeme poslední týden prázdnin věnovat především objevování toho, co všechno může být pokladem. Naučíme se, jak a z čeho všeho se tvoří výstava. Navštívíme aktuální výstavy. Pojedeme se podívat do Archeoparku Všestary a na dostihové závodiště v Pardubicích. Prohlédneme si okolí rozhledny Milíř a vystoupáme na ni.

 

Co všechno může být pokladem? Děti čeká týden plný zábavy, ale i nových informací. Proniknou do světa muzea a jeho pokladů. Dozví se, jak vzniká výstava, a budou mít možnost si tvorbu vlastní výstavy vyzkoušet v praxi. Vysvětlíme si, že opravdové cennosti ale nejsou jenom v muzeu. Na našich výletech budeme objevovat přírodní poklady naší země a zjistíme, co představovalo poklad v pravěku. Jeden z výletů nám dokáže, že pravým pokladem mohou být i nehmotné věci. Pokud vás náš program zaujal, neváhejte děti přihlásit, místa se rychle plní. Přihlášku naleznete níže na této stránce.

Začínáme vždy v 7.30 hodin. Harmonogram dne se skládá ze třech programových bloků, času na svačinu, obědu a poledního klidu. Program každý den končí v 17.00 hodin. Týden dětí s muzeem je vhodný pro děti od 7 do 14 let. Počet účastníků je z kapacitních důvodů omezen. Případné dotazy rádi zodpovíme na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonu: 604 513 643, 702 292 321

 

Cena

Zahrnuje oběd, pitný režim v prostorách muzea, jízdné, vstupné, materiál na tvoření, odměny, pojištění, atd.
300 Kč za den (1 500 Kč za 5 dní)

 

Stornovací podmínky

Poplatek za tábor je možné vrátit v plné výši, pokud dítě ze zdravotních a jiných závažných důvodů na tábor vůbec nenastoupí. Tuto skutečnost je však potřeba neprodleně nahlásit. V případě onemocnění v průběhu tábora se vrací poměrná část. Děkujeme za pochopení.

 

Přihláška ke stažení (pdf)

Přihláška je platná po uhrazení celkové částky na číslo účtu uvedené v přihlášce. Případně je možné složit částku hotově na recepci muzea. V případě nejasností nás kontaktujte e-mailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
prihlaska-tyden-deti-s-mvc-24-28-2020-e.pdf

 

Výběr témat z programu

Tematicky zaměřený Týden dětí s muzeem navazuje na úspěšné Muzejní neděle a Interaktivní programy pro školy a veřejnost.

 

pondělí / Seznámení nejen s muzejními poklady
Projdeme si komentované prohlídky aktuálních výstav. Vysvětlíme si, co všechno patří do muzea a jak se chystá výstava. Začneme rovněž pracovat na vlastní výstavě. Část dne strávíme interaktivní dobrodružnou hrou v ulicích města.

 

úterý / Poklady pod zemí
Na programu bude výlet spojený s prohlídkou archeoparku Všestary. Vyzkoušíme si, co bylo pokladem pro naše dávné předky. Kolik práce tehdy dalo zajistit si potravu, vyrobit potřebné nástroje a vybudovat si obydlí.

 

středa / Jedinečný pardubický poklad
Prohlédneme si jeden z největších pardubických pokladů. Projdeme se po místě konání nejstaršího dostihu na evropském kontinentu. Děti si zahrají na dostihové koně na trase dětské Velké pardubické. Dalším bodem programu bude drezura dětí :-) Podle instrukcí budou děti na drezurním obdélníku provádět jednoduché pohybové úlohy.

 

čtvrtek / Poklady přírody
Čeká nás výstup na rozhlednu Milíř ukrytou uprostřed přírody. Budeme pátrat po všemožných drobných obyvatelích lesa. Kulisu hradeckých lesů využijeme ke  hrám v přírodě. A možná si vyzkoušíme i jeden moderní netradiční sport.

 

pátek / Poklady dětských pokojíčků
Na závěr týdne dětí s muzeem si děti zasoutěží a ověří si nově nabyté znalosti. Vrcholem celého týdne bude slavnostní vernisáž dětské výstavy „Poklady dětských pokojíčků“.