VĚŽE A VĚŽIČKY HRADCE KRÁLOVÉ

11. 9. 2015 - Nahlédněte do prostoru kupole či přilehlé střechy budovy Muzea východních Čech v Hradci Králové a vychutnejte si výhled na severozápadní část města. V rámci Dne evropského dědictví navštivte i další hradecké věže a věžičky.

 

AKCE SE USKUTEČNÍ

v pátek 11. září 2015 od 15.00 do 20.00 hodin v Muzeu východních Čech v Hradci Králové
veze.jpg
Nahlédněte do prostoru kupole a přilehlé střechy Muzea východních Čech v Hradci Králové s výhledem na severozápadní část města v rámci Dne evropského dědictví, kdy se každoročně veřejnosti otevírají brány nejzajímavějších a obvykle zčásti nebo zcela nepřístupných památek. Vstup je na vlastní nebezpečí a není vhodný pro imobilní občany.
V pátek 11. září budou v Hradci Králové zpřístupněny i další významné věže a věžičky, které představují výrazné dominanty města v průřezu od gotiky, baroka, klasicismu až po 20. století. Některé z nich nabízejí zajímavý a vždy neopakovatelný pohled na město, kdy může návštěvník z ptačí perspektivy obdivovat neobvyklé pohledy na historická náměstí, střechy domů, řeku Labe, mosty a nábřeží, vyhledat dům, ve kterém bydlí nebo spatřit vrcholky vzdálených hor.
 
Poznejte historii hradeckých věží, které v minulosti sloužily k různým účelům. Bývaly např. součástí opevnění – jako strážné věže, ohlašovaly se z nich troubením požáry, cimbálem čas, u některých bývaly celnice při vstupu do města, některé sloužily jako zvonice, skladiště nebo rezervoáry vody pro město, nebo v nich bývalo vězení.
 
Podrobný program naleznete na www.hradeckralove.org/ehd