DEN ZEMĚ V PŘÍRODNÍ PAMÁTCE NA PLACHTĚ

18. 4. 2015 - Tradiční jarní brigáda pro všechny zájemce, kteří chtějí pomoci přírodě a zapojit se do práce při kosení luk, odklízení trávy, odstraňování stařiny z vřesovišť, při kácení, stříhání náletových dřevin a úklidu odpadků.

 

BRIGÁNA SE USKUTEČNÍ

v sobotu 18. dubna 2015. Sraz v 9.00 hodin na hrázi rybníka Plachta.
(zastávka „Na Plachtě“ trolejbusů číslo 1 a 2).
b_480_0_16777215_00_images_files_duben-2015_plachta-2015-01.jpeg
V sobotu 18. dubna 2015 se uskuteční již tradiční brigáda v přírodní památce Na Plachtě. Hlavní organizátoři jsou ZO ČSOP JARO Jaroměř, regionální pracoviště AOPK ČR, Středisko ekologické výchovy SEVER a Muzeum východních Čech v Hradci Králové. Akce je určena všem zájemcům, kteří chtějí pomoci přírodě a přiložit ruku k dílu. Pomoci mohou i ti, kteří nevládnou velkou fyzickou silou. 

JAK JE MOŽNÉ SE ZAPOJIT?

Potřebujeme pomocníky při kosení luk, odklízení trávy a odstraňování stařiny z vřesovišť, při kácení a stříhání náletových dřevin a uklízení odpadků. Část nářadí bude možné vypůjčit, avšak rozhodně se nedostane na všechny. Kdo má možnost může si přinést vlastní nářadí (hrábě, zahradnické nůžky, pilku, sekerku apod.). Jako každý rok se pokusíme zajistit občerstvení opéct buřtíky na ohni a zajištěny budou i teplé nápoje (káva, čaj). 

KONTAKT

David Číp, tel.: 603 847 189, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.