DO MUZEA S RODINOU

14. 9. 2014 - Výrazná 50% sleva na vstupném do Muzea východních Čech v Hradci Králové platí v neděli 14. září 2014 pro držitele Rodinných pasů po předložení platného pasu a kuponu.

 

AKCE SE USKUTEČNÍ

v neděli 14. září 2014.
Muzeum je otevřeno denně mimo pondělí vždy od 9.00 do 17.00 hodin.
Muzeum východních Čech v Hradci Králové
Výrazná 50% sleva na vstupném do Muzea východních Čech v Hradci Králové platí v neděli 14. září 2014 pro držitele Rodinných pasů po předložení platného pasu a kuponu. O výhodných Rodinných pasech se dočtete více na stránkách www.rodinnepasy.cz.
Z výstavy Zámečnická škola. Řemeslo je umění - lapidárium
Rozsáhlá výstava ZÁMEČNICKÁ ŠKOLA. ŘEMESLO JE UMĚNÍ. představuje výjimečné bohatství uměleckořemeslných prací vzešlých z dílen Odborné školy pro umělecké zámečnictví, která působila v Hradci Králové v letech 1880 až 1954. Ve třech sálech můžete obdivovat krásu kovářského řemesla.
Mým národům - První světová válka 1914-1918 na frontách i v zázemí.
V letošním roce si připomínáme 100 let od vypuknutí prvního moderního celosvětového válečného konfliktu, který bývá nazýván také Velkou válkou. Ukázky vojenské výzbroje a výstroje, dobové fotografie či dokumenty ilustrují ve výstavě MÝM NÁRODŮM! život vojáků na válečných frontách, ale i nelehký úděl jejich rodin v zázemí.
Z výstavky PRAŽSKÉ PŘEDMĚSTÍ 1924 – 2014
Menší výstavka PRAŽSKÉ PŘEDMĚSTÍ 1924 – 2014 připomíná archeologickými nálezy, archivní dokumenty i historickou fotografií 90. výročí povýšení obce Pražské Předměstí na město.
OD PEVNOSTI K SALONU REPUBLIKY
KRÁLOVSKÉ MĚSTO NAD SOUTOKEM a OD PEVNOSTI K SALONU REPUBLIKY jsou výpravné expozice mapující Hradec Králové od počátku osídlení do stavby pevnosti a dějiny architektury města od poloviny 18. století do počátku druhé světové války. Oběma výstavám dominují interaktivní modely města Hradce Králové.
O výstavách a expozicích více...
SVĚT OČIMA MICHALA POTŮČKA - výstava v Kavárně Muzeum
V Kavárně Muzeum si můžete vychutnat skvělou kávu či domácí limonádu a prohlédnout výstavu obrazů inspirovaných impresionismem SVĚT OČIMA MICHALA POTŮČKA.