DEN UMĚLECKÉHO KOVÁŘSTVÍ

6. 9. 2014 - Žhnoucí výhně, údery kladiv a především um a zručnost uměleckých kovářů budou k vidění v sobotu 6. září 2014 na exhibiční soutěži žáků středních škol před budovou Muzea východních Čech v Hradci Králové.

 

AKCE SE USKUTEČNÍ

v sobotu 6. září 2014 od 9.00 do 17.00 hodin před budovou Muzea východních Čech.
Vstup zdarma.
Den uměleckého kovářství v sobotu 6. září 2014 od 9 hodin
Žhnoucí výhně, údery kovářských kladiv a především um a zručnost uměleckých kovářů budou k vidění od dopoledních hodin na exhibiční soutěži žáků Střední školy řemeslné v Jaroměři a SUPŠ a VOŠ v Turnově před budovou Muzea východních Čech v Hradci Králové. Studenti se budou střídat po dvou hodinách na dvou až třech výhních. K dispozici budou mít předlohu, materiál, nářadí a čas. 
Den uměleckého kovářství v sobotu 6. září 2014 od 9 hodin
Slavnostní vyhodnocení nejlépe zhotovené kopie historického kovaného detailu z Odborné školy pro umělecké zámečnictví proběhne v 17.00 hodin. Po celý den je v muzeu možné navštívit probíhající tématickou výstavu a připraven je i program pro děti.
Den uměleckého kovářství v sobotu 6. září 2014 od 9 hodin
S čím pracuje a co vyrábí kovář a zámečník? V muzeu bude pro malé návštěvníky připravena lektory vedená tvůrčí dílna, přímo ve výstavě pak obrázkové hádanky, pracovní listy, jednoduché i složité puzzle a dokreslování obrázků. Dozvíte se zajímavosti o původu uhlí a železné rudy, kovářském nářadí a pracovních postupech či výuce řemesla.
Den uměleckého kovářství v sobotu 6. září 2014 od 9 hodin
Krásu zrozenou z ohně můžete obdivovat i na nejrozsáhlejší výstavě tohoto roku v Muzeu východních Čech v Hradci Králové. Výstava Zámečnická škola. Řemeslo je umění.představuje výjimečné bohatství uměleckořemeslných prací vzešlých z dílen Odborné školy pro umělecké zámečnictví, která působila v Hradci Králové v letech 1880 až 1954 a jednu z nejvýraznějších kapitol uměleckého řemesla a školství v Hradci Králové.
Více o výstavě...

VSTUPNÉ NA AKCI PŘED BUDOVU MUZEA:

zdarma

http://www.hradeckralove.org/)" target="_blank" style="text-decoration: underline; color: rgb(176, 0, 0);">Hradec Králové
S PODPOROU MĚSTA HRADEC KRÁLOVÉ