BARVY V PŘÍRODĚ

16. 3. 2014 - Muzejní neděle bude tentokrát věnována zajímavostem z oblasti přírodních barviv, do jejichž tajů proniknete nejen ve výstavě Barvy v přírodě, ale také v muzejní barvířské dílně.

 

MUZEJNÍ NEDĚLE SE USKUTEČNÍ

v neděli 16. března 2014 od 9 do 11 a od 13 do 15 hodin
Příprava koření, čaje a dalších materiálů v barvířské dílně
Barvení bylinami je náročný, ale fascinující proces, který si tentokrát účastníci muzejní neděle budou moci sami vyzkoušet. K dispozici jim bude improvizovaná barvířská dílna, kde zjistí, že i káva, čaj, cibule nebo různé druhy koření jako paprika nebo kari dokáží obarvit látku stejně jako moderní barva. Vzhledem k náročnosti této kreativní dílny doporučujeme pro děti od 8 let. Pracovní oblečení podmínkou!
Vzorník barev, kreslený herbářový list a rozbor barev
Muzejní “barvíři” se spolu se zoologem muzea Mgr. Josefem Hotovým také dozví zajímavosti o přírodních barvivech přímo ve výstavě Barvy v přírodě.
Barvy v přírodě, letáček

TERMÍN

neděle 16. března 2014
od 9.00-11.00 a 13.00-15.00 hodin 

VSTUPNÉ

60 Kč, doprovod 30 Kč

OBJEDNÁVKY

na telefonu: 495 512 391
nebo e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Vzhledem k omezené kapacitě dětského ateliéru doporučujeme se na muzejní neděli objednat předem. Prosíme též, aby v případě, že se po objednání nemůžete zúčastnit, o odhlášní prostřednictvím emailu nebo telefonicky. Uvolníte tak místo dalším zájemcům. Děkujeme za pochopení.
http://www.kudyznudy.cz)" target="_blank" style="text-decoration: underline; color: rgb(176, 0, 0);">Kudyznudy.cz - tipy na výlet