O VZDĚLÁNÍ DÍVEK V ROZVOJOVÝCH ZEMÍCH

23. 10. 2013 - Dosáhnout vysněného vzdělání nebyl pro ženy vždy jednoduše splnitelný úkol a ani dnes není škola samozřejmou součástí života všech dětí a dospívajících. V rámci výstavy Cesta dívek za vzděláním vystoupí ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba.

 

AKCE SE USKUTEČNÍ

ve středu 23. října 2013 od 17.00 hodin v Muzeu východních Čech v Hradci Králové
© UNICEF/NYHQ2011-2164/Patricia Esteve
© UNICEF/NYHQ2011-2164/Patricia Esteve
Dosáhnout vysněného vzdělání nebyl pro ženy vždy jednoduše splnitelný úkol. Úskalí, komplikace, ale také úspěchy žen toužících po studiu připomíná výstava s názvem „Cesta dívek za vzděláním“, kterou pořádá Muzeum východních Čech v Hradci Králové. Je zde představena historie dívčího školství od konce šedesátých let 19. století do první poloviny 20. století v Hradci Králové a okolí.
V rámci výstavy vystoupí ve středu 23. října 2013 od 17:00 hodin také ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba, která ve své přednášce připomene, že ani dnes není škola samozřejmou součástí života všech dětí a dospívajících. V současnosti chybí ve školních lavicích téměř 60 milionů dětí, více než polovinu z nich tvoří dívky.
Přijďte si poslechnout příběhy školáků a školaček z rozvojových zemí a nechejte se inspirovat těmi, kteří jim v touze za vzděláním pomáhají.

Výstava „Cesta dívek za vzděláním“ je otevřena do 24. listopadu 2013 každý den mimo pondělí od 9:00 do 17:00 hodin. Více informací se dozvíte na webové stránce výstavy. Informace o současných projektech na podporu vzdělání dívek naleznete na stránkách UNICEF ČR.