Hradecká kulturní pátračka 2022

Vydejte se s námi na zábavnou bojovku po stopách kultury!

Od 15. 5. 2022, na Mezinárodní den rodiny, se zájemci opět mohou vydat poodkrýt zákulisí šesti hradeckých kulturních organizací. Projekt Hradecká kulturní pátračka vznikl roce 2021 z iniciativy Divadla Drak, které ke spolupráci přizvalo Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Galerii moderního umění v Hradci Králové, Klicperovo divadlo, Filharmonii Hradec Králové a Bio Central.

 

logo hkp obecne zmProjekt reflektuje dlouhodobou snahu všech zúčastněných po užším propojení významných kulturních institucí ve městě a zároveň nabízí rodinám s dětmi, dospívajícím i samotným dospělým zajímavou programovou alternativu pro letní měsíce. Ta se neváže jen na samotné instituce, ale její přidanou hodnotou může být i to, že provede zájemce zajímavými zákoutími středu města. 

Letošní sezóna přinese dvě novinky. První je, že na Patráčku se nově mohou vydat i školy a objednané skupiny, druhou je pak upravená verze Hradecké kulturní pátračky v ukrajinském jazyce. Pátračka začíná vždy v Labyrintu Divadla Drak, kde účastníci obdrží všechny potřebné informace a pracovní list s mapou. Další instituce už mohou navštívit v libovolném pořadí.

 

Co to obnáší? 

V každé z instituci nebo jejím bezprostředním okolí čeká návštěvníky jedno stanoviště, na kterém mohou prostřednictvím interaktivní hry, úkolu, tajenky či rozřešením šifry získat nejen indicii pro své další pátrání, ale i zajímavé informace o samotné organizaci, jejím fungování a vybraných profesích 

 

Na léto 2022 vzniká ukrajinská jazyková verze Pátračky

Všechny zapojené kulturní instituce již nyní nabízejí v rámci svých běžných programů i různé akce či aktivity pro ukrajinské uprchlíky. Hradecká kulturní pátračka je velmi dobrým prostředkem, jak je jednoduchou formou seznámit s městem, jeho kulturou a možnostmi, které jim jednotlivé organizace nabízejí. Můžeme jim tak napomoci v lepší orientaci ve městě, ale jejich integraci. Ukrajinská verze Pátračky cíleně pracuje i s tím, že se na ní pátrači naučí i pár jednoduchých českých slova pojmů.

 

Všechny podrobnosti ke hře a pravidla najdete na:

www.hradeckakulturnipatracka.cz