Hradecká kulturní pátračka

Vydejte se s námi na zábavnou bojovku po stopách kultury!

 

Letní projekt pod názvem Hradecká kulturní pátračka, který společně připravilo šest kulturních organizací v Hradci Králové, si v září můžete užít o víkendech.

 

Iniciátorem je Divadlo Drak, které ke spolupráci přizvalo Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Galerii moderního umění, Klicperovo divadlo, Filharmonii Hradec Králové a Bio Central. V každé instituci či jejím bezprostředním okolí tak čeká malé i velké návštěvníky jedno stanoviště, na kterém mohou prostřednictvím hry, splněním interaktivního úkolu, vyluštěním tajenky či rozřešením šifry získat indicii pro své další pátrání. To jim zároveň umožní nahlédnout do zákulisí kulturních organizací a vybraných profesí.

 

logo hkp obecne zmPátračka začíná vždy v Labyrintu Divadla Drak, kde účastníci obdrží všechny potřebné informace a pracovní list s mapou. Další instituce už mohou navštívit v libovolném pořadí.

 

Hra vznikla na základě dlouhodobější snahy o užší propojení významných kulturních institucí ve městě a ve snaze najít atraktivní způsob, jak rozšířit programovou nabídku pro rodiny s dětmi či hravé dospělé z Hradce i celé republiky v průběhu letních prázdnin. Věříme, že se na jednotlivých stanovištích podařilo vystihnout pestrost a různorodost jednotlivých míst, pátrači se leccos nového a zajímavého dozvědí, a především si odnesou zážitek a třeba i trochu nový pohled na jednotlivé instituce.

 

 

 

Všechny podrobnosti ke hře a pravidla najdete na:

www.hradeckakulturnipatracka.cz