Doteky Afriky - výstava
Od pátek, 28. duben 2023 -  10:00
Do neděle, 3. září 2023 - 18:00
Zobrazení : 168
Kontakt Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V Muzeu východních Čech se můžete těšit na výstavu fotografií tlapek a srstí afrických zvířat od fotoreportéra Martina Veselého a jeho dcery Anežky. 


Přijďte se podívat na ceněnou kolekci originálních snímků chodidel zvířat pořízených v Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem. Autor výstavy si všiml, že lidé ani v ZOO nevidí, po čem všechna ta úžasná zvířata chodí, a tak se „tlapky“ staly objektem jeho zájmu. Aby eliminoval vše, co na fotce ruší, použil divadelní černé sametové pozadí a ateliérová světla.

Součástí neotřele pojatého tématu budou i exponáty z přírodovědeckého oddělení MVČ a ze ZOO Dvůr Králové nad Labem. Aby bylo možné výstavu vnímat více smysly, bude obohacena o "hands on" předměty. Zapojeny budou i audiovizuální prvky ve formě dětem přizpůsobené projekce mapy Afriky a dotyková obrazovka s databází zvuků zvířat. 

 

Martin Veselý (*1977) - fotoreportér MF DNES a Lidových novin

Každodenně přináší do českých médií portréty významných osobností, reportáže z kultury, politiky, sportu a aktuálních událostí ve východních Čechách. Kromě toho se ale také věnuje hledání a následnému fotografování starých plechů, na kterých ukazuje ,,nevšedně všední objekty“. Už 11 let také fotí zvířata v Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem a za své pozoruhodné snímky získal několik ocenění. 

Zatím posledním úspěchem je druhé místo v kategorii Série v soutěži Czech Natural Photo 2022, kde porotu zaujala právě tato kolekce originálních snímků chodidel. Autor výstavy si všiml, že lidé ani v zoo nevidí, po čem všechna ta úžasná zvířata chodí, tak se rozhodl je všem ukázat. Aby eliminoval vše, co na fotce ruší, použil divadelní černé sametové pozadí a ateliérová světla. Se zvířetem se nejdřív snažil skamarádit, což třeba u slonů nebo nosorožců nebylo vůbec snadné. Naštěstí se mnoho jedinců dalo uplatit dobrotou, vše dobře dopadlo a výsledek stojí za to.

 

 

Velké uznání a poděkování patří všem ošetřovatelům, zoologům a veterinářům ze Safari Parku Dvůr Králové nad Labem, kteří se na projektu podíleli.

Místo Historická budova Muzea východních Čech v Hradci Králové
Eliščino nábřeží 465/7
Hradec Králové
50003
Česká republika
+420 495 512 391
http://www.muzeumhk.cz