Stolpersteine / Kameny zmizelých - beseda

25. září 2024 od 17 hodin

Iniciativa Kameny zmizelých vyjadřuje úctu obětem holocaustu formou položení pamětních kamenů do dlažby v blízkosti jejich posledního bydliště. V Hradci Králové bude takto připomenuto několik rodin.

Přijďte se o jejich osudech dozvědět více, stejně jako o celém projektu.

Hosty komponované besedy v přednáškovém sále muzea budou Alžběta Langová ze Státního okresního archivu Chrudim, ředitel Památníku Terezín Jan Roubínek a historička Muzea východních Čech v Hradci Králové Zdeňka Kulhavá.

Samotná pokládka pamětních kamenů se uskuteční dne 2. října 2024 na adresách Velké náměstí čp. 151 a Ulrichovo náměstí čp. 762.

Na projektu se podílí Magistrát města Hradec Králové, Státní okresní archiv Hradec Králové, Státní okresní archiv Chrudim, Židovská obec v Praze a Muzeum východních Čech v Hradci Králové.

Vstup je zdarma.