Organizační struktura

Útvar ředitele

Ředitel muzea

Statutárním orgánem muzea, kterého jmenuje a odvolává Rada Královéhradeckého kraje, je ředitel. Řídí činnost organizace, zabezpečuje v plném rozsahu veškeré záležitosti, týkající se činnosti organizace, zejména v oblasti provozní, ekonomické a personální. Rozhoduje o zaměření muzea, stanovuje koncepce rozvoje, schvaluje dlouhodobé i krátkodobé plány činnosti, jmenuje do funkcí a odvolává všechny ostatní vedoucí zaměstnance muzea, stanovuje základní organizační strukturu muzea a její změny.

Náměstci ředitele, statutární zástupce

Pro určité úseky činností muzea jmenuje ředitel své náměstky. Ti v rámci kompetencí, které jim byly svěřeny, provádějí samostatné řízení organizačních složek, které náležejí do jejich úseků. Jeden z náměstků ředitele vykonává funkci statutárního zástupce ředitele. Tento náměstek zastupuje ředitele v době jeho nepřítomnosti.

• doc. Mgr. Petr Grulich, Ph.D.
    ředitel muzea

• Jaroslav Zámečník, DiS.
    náměstek ředitele pro sbírkotvornou a vědecko-výzkumnou činnost, statutární zástupce ředitele, dočasně pověřený vedoucí oddělení ochrany sbírky

• Mgr. Stanislav Hrbatý
    vedoucí výstavního oddělení, náměstek ředitele pro výstavní činnost a provoz

• Mgr. Ivana Valášková