Novinky

Také tento rok jsme v muzeu pro děti připravili prázdninový příměstský tábor, který se uskuteční ve dvou bězích, a to od 15. do 19. srpna 2022 a potom ve zkrácené…
Vedoucí Oddělení ochrany sbírky MVČ - konzervátor/-ka a restaurátor/-ka kovů.
Sobota 11.června 2022 od 10 do 15 hodin se přijďte podívat na práci konzervátorek Muzea východních Čech v Hradci Králové.
Tradiční jarní exkurze do jednoho z vybraných parků v Hradci Králové s botaničkou RNDr. Věrou Samkovou, Ph.D. a mykoložkou Bc. Terezou Tejklovou z Muzea východních Čech v Hradci Králové.
Muzeum východních Čech v Hradci Králové připravilo sérii benefičních přednášek, jejichž společným tématem je Ukrajina. 
Program v Muzeu východních Čech a v expozici Muzea války 1866 na Chlumu.*program je průběžně doplňován
27. dubna 2022 uplynulo 85 let od úmrtí významného historika, archeologa, úředníka, kustoda, konzervátora a hlavně zakladatele a prvního ředitele (1895-1932) dnešního Muzea východních Čech v Hradci Králové pana Ludvíka Domečky. 
Ukrajinský kroužek v Muzeu východních Čech v Hradci Králové / Український клуб в Музеї Східної Богемії в Градец-Кралове
Muzeum východních Čech v Hradci Králové srdečně zve širokou i odbornou veřejnost k slavnostnímu zahájení turistické sezony v Muzeu války 1866.
Východočeská muzea a galerie proti válce - edukačně benefiční program několika muzeí a galerií v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.
01. 02. 2022

Museum pátrá!

Pátráme po materiálech o hradeckých četnících.
Muzeum východních Čech v Hradci Králové po 85 letech od prvního vydání zpracovalo kritickou reedici spisu Ignáta Herrmanna V PEVNOSTI.
Do 16. ledna 2022 budou v reprezentativním prostoru Muzea východních Čech v Hradci Králové k vidění nejlepší fotografie posledních tří let. 
Virtuální exkurze / Oddělení ochrany a dokumentace sbírkových předmětů Muzea východních Čech v Hradci Králové představuje svou práci v rámci Evropských dnů konzervování-restaurování pořádaných každoročně organizací E.C.C.O. – Evropský svaz konzervátorsko-restaurátorských organizací. Oddělení plní úkoly v oblasti všech hlavních činností muzea, které se…
30. října 2021 od 8.30 hodin / Exkurze do lesů ve Vysoké nad Labem 
Strana 1 z 5