03. 05. 2021

Týden dětí s Muzeem východních Čech aneb Návštěva u Rudolfa II.

Letos jsme pro děti připravili dva termíny příměstského tábora s názvem „Návštěva u Rudolfa II.“ Motto pro letošní rok je: „Nechť září císařova hvězda.“

 

16.-20. 8. 2021 a 23.-27. 8. 2021  | V pondělí nás ohromí obrazárna Rudolfa II. s jeho bohatou kunstkomorou. V úterý nahlédneme až do tlamy oblíbeného lva Rudolfa II.  v jeho zvěřinci  v Zoo Dvůr Králové. Středa bude ve znamení tajemna a pozorování hvězd v Planetáriu Hradec Králové. Čtvrteční program bude zasazen do zahrad Rudolfa II. Staneme se na chvíli i jeho kuchaři. V pátek budeme pátrat po bájném kameni mudrců a na závěr týdne si zahýříme při hostině na Rudolfínské slavnosti.

 

Začínáme vždy v 7.30 hodin. Harmonogram dne se skládá ze tří programových bloků, času na svačinu, oběda a poledního klidu. Program každý den končí v 17.00 hodin. Týden dětí s muzeem je vhodný pro děti od 6 (po absolvování 1. třídy) do 15 let. Počet účastníků je z kapacitních důvodů omezen. Případné dotazy rádi zodpovíme na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonu: 702 292 321

Cena

Zahrnuje oběd, pitný režim v prostorách muzea, jízdné, vstupné, materiál na tvoření, odměny, pojištění, atd.
320 Kč za den (1 600 Kč za 5 dní)

Stornovací podmínky

Poplatek za tábor je možné vrátit v plné výši, pokud dítě ze zdravotních a jiných závažných důvodů na tábor vůbec nenastoupí. Tuto skutečnost je však potřeba neprodleně nahlásit. V případě onemocnění v průběhu tábora se vrací poměrná část. Děkujeme za pochopení.

Přihláška ke stažení (pdf)

Přihláška je platná po uhrazení celkové částky na číslo účtu uvedené v přihlášce. Případně je možné složit částku hotově na recepci muzea. V případě nejasností nás kontaktujte e-mailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

1. termínPřihláška "Týden dětí s MVČ" - 16.-20.8.2021.pdf

2. termínPřihláška "Týden dětí s MVČ" - 23.-27.8.2021.pdf

 

Výběr témat z programu

pondělíseznámení s obrazárnou a kunstkomorou Rudolfa II. i mezi sebou navzájem
Děti čeká interaktivní komentovaná prohlídka výstavy „Rudolf II. Umění pro císaře“. Vysvětlíme si, proč je sbírka císaře Rudolfa tak významná, přestože je roztroušená po celém světě. Děti si budou moci detailně prohlédnout pár zajímavých exponátů. Čekají nás i hry pro snazší seznámení.

úterý / návštěva zvěřince v Zoo Dvůr Králové nad Labem
Na programu bude výlet spojený s prohlídkou Zoo Dvůr Králové nad Labem. Zjistíme, jaká zvířata Rudolf choval, kdo se o ně staral, i kdo byl jeho nejoblíbenější mazlíček.

středa / pozorování hvězd v Planetáriu Hradec Králové
Vydáme se na výpravu do vesmíru v Planetáriu Hradec Králové a odhalíme, jaká tajemství vesmíru už znali astronomové Rudolfa II. a jak vlastně oblohu pozorovali.

čtvrtek / zahrady Rudolfa II.
Prozkoumáme, co všechno se pěstovalo v zahradách Rudolfa II. a na chvíli se staneme jeho osobními kuchaři. Připravíme si pochoutky podle dobových receptů.

pátekHledání kamene mudrců a Rudolfínská slavnost
Odměnou za spolupráci v celém týdnu bude dětem cesta za bájným kamenem mudrců. V odpoledních hodinách si uspořádáme Rudolfínskou slavnost, jejíž součástí bude i hostina s vlastnoručně připravenými dobovými lahůdkami.