Od 8. května 2021 - víkendový provoz

Po dlouhých měsících Muzeum východních Čech i expozice Muzea války 1866 na Chlumu zahájí víkendový provoz.

Výstavní historická budova na Eliščině nábřeží

Ve výstavní historické Kotěrově budově bude možné ve třech květnových víkendech vždy od 10 do 18 hodin zhlédnout dvě prodloužené výstavy z roku 2020: Pražský groš – příběh nejstarší české mince a Století Karla OtčenáškaDále pak bude přístupná archeologická výstava Poklady spolupráce, která od března letošního roku na první návštěvníky čeká.

Z důvodu stavebních prací na expozici je do konce června znemožněn bezbariérový přístup. Za komplikace se omlouváme!

Knihovna

V květnu bude přístupná vždy v úterý 9 do 12 a od 13 do 16 hodin, případně po domluvě s knihovnicí Ivou Nývltovou, tel.: +420 495 512 391, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Speciání program pro rodiny

Rodinným skupinám nabízíme vždy v neděli (9., 16. a 23. května) komentovanou prohlídku vybraných interiérů budovy s vyhlídkou na město Hradec Králové.
Počet návštěvníků na jednu prohlídku je omezen počtem 7 osob.
Skupinu musí tvořit členové jedné domácnosti.
Délka prohlídky je 45 - 60 minut.
Návštěva terasy není vhodná pro osoby se sníženou pohyblivostí.
V případě špatného počasí si vyhrazujeme právo, z důvodu bezpečnosti návštěvníků, prohlídku zrušit bez náhrady.
Cena za osobu: 150 Kč
Rezervace termínů musí být nejpozději dva dny před konáním prohlídky!

Termíny prohlídek a registrace:

Neděle 16. května 2021
14:00 hodin - Registrace ZDE
15:30 hodin - Registrace ZDE

Neděle 23. května 2021
14:00 hodin - Registrace ZDE
15:30 hodin - Termín je obsazen

Muzeum války 1866

Expozice Muzea války 1866 bude otevřena vždy v sobotu a v neděli od 9 do 17 hodin. Ve stejnou dobu bude přístupná nově opravená rozhledna v areálu bojiště.

Muzejní kavárna

Kavárna bude přístupná každý pracovní den od 10 do 16 hodin. Výdejní okénko je uvnitř.