Muzejní neděle - s rezervací

4. prosince 2022 od 15 hodin / MUZEJNÍ NEDĚLE s rezervací - MĚNÍCÍ SE (PRA)VĚK

Věděli jste, že právě žijeme v období mezi dvěma dobami ledovými? Když končila ta poslední, žili u nás ještě veledaňci, srstnatí nosorožci, jeskynní lvi a občas se k nám z Moravy zatoulal i mamut pronásledovaný pravěkými lovci. Když se oteplilo, velká zvířata zmizela a lidé se kromě lovu učili živit i jinak – například zemědělstvím.

Přijďte se společně s námi seznámit s přelomovou dobou posledních lovců a prvních zemědělců. Vyzkoušíte si práci s pravěkými pazourkovými nástroji, umelete mouku na kamenné zrnotěrce a na závěr si budete moci vyrobit a vyzdobit keramickou misku přesně tak, jak to dělaly první hrnčířky.

Z kapacitních důvodů je počet návštěvníků omezen. Na akci je třeba se předem přihlásit ZDE.

Program je vhodný pro děti od 6 let.

Vstupné děti do 6 let 20 Kč, děti nad 6 let 70 Kč, dospělí 90 Kč