Historická fotografie

Vydávání tohoto periodika bylo ukončeno.

SBORNÍK PRO PREZENTACI HISTORICKÉ FOTOGRAFIE VE FONDECH A SBÍRKÁCH ČESKÉ REPUBLIKY.

Sborník „Historická fotografie“ (dále jen SHF) uveřejňuje původní odborné práce zaměřené na historickou dokumentární fotografii i na fotografii vytvořenou jako výtvarné dílo. Publikované příspěvky jsou napsány na základě využití sbírkových fondů fotografií uložených v archivech, muzeích, galeriích České republiky, případně v soukromém vlastnictví. Dále jsou zde zveřejňovány články poskytující informace pro zkvalitnění práce s fotografií ve výše uvedených institucích a informace o novinkách v oboru. Publikované práce jsou zveřejňovány v češtině s připojeným anglickým resumé. 
Sborník vychází od roku 2001 jednou za rok v rozsahu do sto stran formátu A4 a nákladu 400 ks. 
  
SHF vydávají Národní archiv v Praze a Muzeum východních Čech v Hradci Králové.
ISSN 1213 – 399x
ISBN 978-80-86712- … … (NA)
ISBN 978-80-85031- … … (MVČ) 
  
Redakční rada: 
PhDr. Emílie Benešová (NA) – výkonný redaktor, PhDr. Eva Drašarová (NA), Bc. Jan Košek (SOkA Hradec Králové), Mgr. Petra Trnková (MG Brno), PhDr. Zdeněk Zahradník (MVČ), Mgr. Jiří Zikmund (MVČ) – výkonný redaktor. 
  
Sborník distribuuje na základě písemné objednávky Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, 500 01  Hradec Králové 1, (případně mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)   

Pokyny pro úpravu rukopisů a fotografií:
Pokyny pro autory