Komentované prohlídky aktuálních výstav

Zveme Vás na prosincové a lednové komentované prohlídky výstav Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, Tajemství ptačí sekery a Operace Barium – 2. světová válka a Královéhradecko.

LEDEN

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY OPERACE BARIUM – 2. SVĚTOVÁ VÁLKA A KRÁLOVÉHRADECKO
3. ledna od 16:30
V rámci komentované prohlídky si kromě Baria, význačné odbojové akce úzce spjaté s Hradcem Králové – místem seskoku, rozsáhlou sítí domácích spolupracovníků i smrtí velitele skupiny, připomeneme další důležitá výročí spjatá s československou armádou 100 let od unifikace čs. branné moci a 80 let od bojů 1. čs. divize ve Francii. O těchto událostech můžete debatovat s autorem výstavy Mgr. Janem Hrubeckým či si vyslechnout výklad k výstavě.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY TAJEMSTVÍ PTAČÍ SEKERY
8. ledna 2020 od 16:30

PROSINEC

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY OKOLO HRADCE ANEB HRADEČÁCI NA KOLE

4. 12. 2019 od 16:30 hodin
 dsc7874 V poutavé prohlídce hlavní výstavy muzea seznámí kurátorka PhDr. Pavla Koritenská všechny milovníky cyklistiky s obdobím první republiky v Hradci Králové, kdy se jízdní kolo stalo neodmyslitelnou součástí téměř každé rodiny i profese. Zároveň představí dobové hradecké výrobce a prodejce kol, mechaniky a živnostníky.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY TAJEMSTVÍ PTAČÍ SEKERY

11. 12. 2019 od 16:30 hodin
 dsc7827 Mgr. Petra Sehnoutková seznámí v rámci komentované prohlídky návštěvníky s unikátní stříbrem tauzovanou miniaturní sekerou moravskou bradaticí z 9. století. Návštěvníci se mimo jiné dozví souvislosti vedoucí archeology v pátrání po jejím původu.

18. 12. 2019 od 16:30
 dsc7794 V rámci komentované prohlídky si kromě Baria, význačné odbojové akce úzce spjaté s Hradcem Králové – místem seskoku, rozsáhlou sítí domácích spolupracovníků i smrtí velitele skupiny, připomeneme další důležitá výročí spjatá s československou armádou ve 2. světové válce: 80 let od zrodu organizace Obrana národa, 80. výročí vzniku Legionu Čechů a Poláků a 1. čs. divize ve Francii. O těchto událostech můžete debatovat s autorem výstavy Mgr. Janem Hrubeckým či si vyslechnout výklad k výstavě.